Team Sparebanken Sør

Ritt 2017

Tour des Fjords

24.mai - 28.mai

2.1 UCI Europe Tour

Norge

Team Sparebanken Sør:

Sportsdirektør Sebastian Kvålsvoll om rittet: Her er det viktig å plukke bonussekunder, da det kan være avgjørende for en god sammenlagt plassering. Det holder ikke med et par topp 10 plasseringer. Og her kan det være nyttig å sjekke værmeldinga før du velger hvilken etappe du ønsker å sitte i bruddet på, for rittet kan bli avgjort den dagen det er så kaldt at hovedfeltet har nok med å holde seg varm. 

Sammenlagt
1.Dries van Gestel Sport Vlaanderen - Baloise 13.45.40
2.Edvald Boasson Hagen Dimension Data         +21
3.Timo Roosen Team LottoNL-Jumbo         +24
11.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør         +44
42.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør    +10.34
81.Petter Theodorsen Team Sparebanken Sør    +17.05
85.Eirik Bruland Team Sparebanken Sør    +20.28
Andreas Erland Team Sparebanken Sør    DNF3
Fridtjof Røinås Team Sparebanken Sør    DNF1
Poengtrøyen
1.Edvald Boasson Hagen Dimension Data 42p
2.Daniel Turek Israel Cycling Academy 36p
3.August Jensen Team Coop 36p
Bakketrøyen
1.Wilmar Paredes Manzana Postobon 25p
2.Jonathan Lastra Caja Rural 22p
3.Markus Hoelgaard Joker Icopal 19p
U-25trøyen
1.Dries van Gestel Sport Vlaanderen - Baloise 13.45.40
2.Timo Roosen Team LottoNL-Jembo         +24
3.Kasper Asgreen Team Veloconcept         +40
5.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør         +44
17.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør    +10.34
44.Petter Theodorsen Team Sparebanken Sør    +17.05
46.Eirik Bruland Team Sparebanken Sør    +20.28
Lagkonkurransen
1.Sport Vlaanderen - Baloise 41.18.45
2.Roompot - Nederlandse Loterij         +23
3.Team LottoNL-Jumbo      +2.34
16.Team Sparebanken Sør    +24.09

1.etappe: Balestrand - Førde (194 km)

Resultat
1.Dries van Gestel Sport Vlaanderen - Baloise 4.35.16
2.Daniel Turek Israel Cycling Academy         +0
3.Hector Saez Caja Rural - Seguros RGA         +0
19.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør       +27
21.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør       +27
28.Andreas Erland Team Sparebanken Sør       +27
90.Petter Theodorsen Team Sparebanken Sør       +27
102.Eirik Bruland Team Sparebanken Sør    +4.01
Fridtjof Røinås Team Sparebanken Sør     DNF

2.etappe: Gulen - Norheimsund (191 km)

Resultat
1.Timo Roosen Team LottoNL-Jumbo 4.45.06
2.Edvald Boasson Hagen Dimension Data         +3
3.August Jensen Team Coop         +3
12.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør         +3
42.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør    +9.34
54.Andreas Erland Team Sparebanken Sør  +13.59
79.Eirik Bruland Team Sparebanken Sør  +16.11
85.Petter Theodorsen Team Sparebanken Sør  +16.11

3.etappe: Odda - Kopervik (183 km)

Resultat
1.Edvald Boasson Hagen Dimension Data 4.25.28
2.Lars Boom Team LottoNL-Jumbo         +0
3.August Jensen Team Coop         +0
25.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør         +4
44.Eirik Bruland Team Sparebanken Sør         +6
71.Petter Theodorsen Team Sparebanken Sør       +17
91.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør       +23
Andreas Erland Team Sparebanken Sør       DNF

4.etappe: Stavanger - Sandnes (163 km) 

5.etappe: Hinna Park - Stavanger (167 km)

(Bildene er hentet fra www.tourdesfjords.no)