Team Sparebanken Sør

Ritt 2017

Le Tour de Bretagne Cycliste

25.april - 1.mai

2.2 UCI Europe Tour

Frankrike

Team Sparebanken Sør:

Sportsdirektør Sebastian Kvålsvoll om rittet: Det er et stort løp og vi kan forvente mange tilskuere. Rittet sendes på TV i Frankrike, så ligger det mye prestisje for franske lag. Løypa går stort sett i kupert terreng og på smale veier. Vanligvis bruker en klatretype å stå med ledertrøya etter siste dag.

Sammenlagt
1.Flavien Dassonville HP BTP-Auber93 28.11.22
2.Anders Skaarseth Joker Icopal          +7
3.Stan DeWulf Lotto-Soudal u23         +26
62.Andreas Erland Team Sparebanken Sør    +41.36
71.Herman Dahl Team Sparebanken Sør    +53.07
DNF.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør     DNF7
DNF.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør     DNF6
DNF.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør     DNS6
DNF.Petter Theodorsen Team Sparebanken Sør     DNF3

Poengtrøyen
1.Anders Skaarseth Joker Icopal 104 p
2.Stan DeWulf Lotto-Soudal u23   91 p
3.Alexander Krieger Leopard Pro Cycling   89 p
32.Herman Dahl Team Sparebanken Sør   12 p
Klatretrøyen
1.Sean Bennett USA u23 66 p
2.Kristoffer Skjerping Joker Icopal 34 p
3.Logan Owen USA u23 28 p
8.Herman Dahl Team Sparebanken Sør 14 p
Ungdomstrøyen
1.Anders Skaarseth Team Joker Icopal 28.11.29
2.Stan DeWulf Lotto-Soudal u23         +19
3.Elie Gesbert Fortuneo-Vital Concept      +1.01
Lagkonkurransen
1.Lotto-Soudal u23 84.38.38
2.SEG Racing Academy      +4.32
3.Deveopment Team Sunweb    +12.50

1.etappe
1.Bram Welten BMC Development Team 3.41.12
2.Matteo Malucelli Androni Giocattaloi         +0
3.Jakub Mareczko Wilier Triestina         +0
11.Herman Dahl Team Sparebanken Sør         +0
34.Andreas Erland Team Sparebanken Sør         +0
44.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør         +0
53.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør         +0
61.Petter Theodorsen Team Sparebanken Sør         +0
116.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør        +54
Andreas Vangstad hindret av velt. Taper ikke tid i sammendraget

2.etappe
1.Flavien Dassonville HP BTP - Auber93 5.03.55
2.Stan DeWulf Lotto-Soudal u23       +29
3.Maxime Cam Cotes d'Armor-Marie Morin       +29
81.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør    +4.17
82.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør    +4.17
111.Andreas Erland Team Sparebanken Sør  +18.42
125.Herman Dahl Team Sparebanken Sør  +18.42
126.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør  +18.42
129.Petter Theodorsen Team Sparebanken Sør  +18.42

 

3.etappe
1.Jakub Mareczko Wilier Triestina 3.53.35
2.Stan DeWulf Lotto-Soudal u23         +0
3.Yannis Yssaad Equipe Cycliste Armee de Terre         +0
50.Andreas Erland Team Sparebanken Sør         +0
95.Herman Dahl Team Sparebanken Sør         +0
96.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør         +0
98.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør         +0
127.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør  +11.18
DNF.Petter Theodorsen Team Sparebanken Sør     DNF

4.etappe
1.Damien Gaudin Equipe Cycliste Armee de Terre 4.45.40
2.Kevin Perret Team U Nantes Atlantique        +8
3.Andrea Vendrame Androni Giocattoli      +37
70.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør      +37
99.Andreas Erland Team Sparebanken Sør   +1.31
114.Herman Dahl Team Sparebanken Sør   +5.28
126.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør +12.30
127.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør +12.30

5.etappe
1.Przemyslaw Kasperkieqicz An Post Chain Reaction 3.18.13
2.Anders Skaarseth Team Joker Icopal         +1
3.Maxime Cam Cotes d'Armor-Marie Morin         +4
25.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør    +1.44
66.Herman Dahl Team Sparebanken Sør    +1.44
79.Andreas Erland Team Sparebanken Sør    +1.44
123.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør  +11.31
124.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør  +11.31

6.etappe
1.Elie Gesbert Fortuneo-Vital Concept 3.55.28
2.Eugert Zhupa Wilier Triestina-Selle Italia         +6
3.Logan Owen USA u23         +6
61.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør  +13.35
64.Andreas Erland Team Sparebanken Sør  +14.20
66.Herman Dahl Team Sparebanken Sør  +14.20
DNF.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør    DNF
DNS.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør    DNS

7.etappe
1.Andrea Vendrame Androni Giocattoli 3.30.45
2.Elie Gesbert Fortuneo-Vital Concept         +0
3.Stan DeWulf Lotto-Soudal u23         +2
48.Andreas Erland Team Sparebanken Sør    +7.53
68.Herman Dahl Team Sparebanken Sør  +15.29
DNF.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør     DNF