Team Sparebanken Sør

Ritt 2017

Tour du Loir et Cher E Provost

12.april - 16.april

2.2 UCI Europe Tour

Frankrike

Team Sparebanken Sør:

Sportsdirektør Stian Remme om rittet: Dette er en psykisk krevende ritt. Man må være våken hele dagen på smale veier og mulig vind.

TSS i rittet: I 2016 endte Fridtjof Røinås som nummer fem i sammendraget. Etter å ha bært ledertrøyen etter den tredje etappen som endte med dobbeltseier for oss, Røinås foran Trond Håkon Trondsen. Trondsen ble nummer åtte i sammendraget. De to var nummer to og tre i ungdomskonkurransen.

I 2015 ble Andreas Erland nummer sju i sammendraget.

Tidligere vinnere:

2016: Patrick Schelling

2015: Romain Cardis

2014: Graham Briggs

2013: Tino Thömel

2012: Andrei Solomennikov

1999: Thor Hushovd

Sammendraget

1.Alexander Kamp Team Veloconcept 18.29.25
2.Troels Vinther Riwal Platform Cycling Team         +17
3.Rasmus Guldhammer Team Veloconcept         +21
30.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør      +2.56
82.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør    +16.37
85.Herman Dahl Team Sparebanken Sør    +16.50
107.Fridtjof Røinås Team Sparebanken Sør    +24.13
114.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør    +32.29
DNF.Ludvik Aspelund Holstad Team Sparebanken Sør   DNS3
Poengtrøye

1.Alexander Kamp Team Veloconcept 34 p
2.August Jesen Team Coop 31 p
3.Alex Frame JLT Condor 30 p
23.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør   5 p
31.Herman Dahl Team Sparebanken Sør   1 p
Bakketrøye

1.Rick Ottema Baby-Dump Cycling Team 14 p
2.Magnus Klaris ColoQucik CULT 12 p
3.Rene Hooghiemster Baby-Dump Cyclingteam 8 p
11.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør 2 p
U23-trøye

1.Jonas Rasmussen ColoQuick CULT 18.30.06
2.Magnus Klaris ColoQuick CULT     +1.05
3.Jesper Schultz ColoQuick CULT     +1.09
23.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør  +15.56
DNF.Ludvik Aspelund Holstad Team Sparebanken Sør     DNF3
Lagkonkurransen
1. ColoQuick CULT 55.31.44
2. Riwal Platform Cycling Team           +8
3. Team Coop      +1.19
21. Team Sparebanken Sør    +29.34

1.etappe
1.Damien Shaw An Post Chain Reaction 3.32.23
2.Thomas Rostollan Equipe Cucliste Armee de Terre        +4
3.Joey van Rhee Destil - Jo Piels Cycling Team        +7
16.Herman Dahl Team Sparebanken Sør      +47
50.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør      +47
67.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør      +47
124.Ludvik Aspelund Holstad Team Sparebanken Sør      +47
144.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør      +47
146.Fridtjof Røinås Team Sparebanken Sør      +47

2.etappe
1.Alex Frame JLT Condor 4.18.37
2.Jeff Vermeulen Destil - Jo Piels Cycling Team        +0
3.Maarten van Trijp Metec        +0
10.Herman Dahl Team Sparebanken Sør        +0
98.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør        +0
112.Fridtjof Røinås Team Sparebanken Sør        +0
114.Ludvik Aspelund Holstad Team Sparebanken Sør        +0
116.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør        +0
117.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør        +0

3.etappe
1. Arvid de Kleijn Baby-Dump Cyclingteam 5.03.41
2. Alexander Kamp Team Veloconcept        +0
3. Patrick Clausen Riwal Playform Cycling Team        +0
58. Trond Håkon Trodsen Team Sparebanken Sør    +1.27
93. Herman Dahl Team Sparebanken Sør    +3.41
133. Fridjof Røinås Team Sparebanken Sør    +7.00
148. Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør    +9.48
149. Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør    +9.48
DNS. Ludvik Aspelund Holstad Team Sparebanken Sør     DNS

4.etappe
1.Alexander Kamp Team Veloconcept 3.25.08
2.Troels Vinther Riwal Platform Cycling Team        +0
3.Jonas Rasmussen Colo Quick CULT        +0
8.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør   +1.10
66.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør   +6.30
94.Herman Dahl Team Sparebanken Sør +12.18
103.Fridtjof Røinås Team Sparebanken Sør +12.18
116.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør +17.46

5.etappe
1.August Jensen Team Coop 2.09.08
2.Patrick Clausen Riwal Platform Cycling Team         +0
3.Fredrik Strand Galta Team Coop         +0
9.Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør         +0
81.Herman Dahl Team Sparebanken Sør         +0
102.Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør    +1.30
111.Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør    +4.36
112.Fridtjof Røinås Team Sparebanken Sør    +4.36

 

Kontinentallag:

Team Sparebanken Sør

An Post-Chain Reaction, Irland

Armee de Terre, Frankrike

Astana City, Kasakstan

Baby-Dump, Nederland

Bridgestone Anchor, Japan

ColoQuick-Cult, Danmark

Team Coop, Norge

Destil-Jo Piels, Nederland

Differdange-Losch, Luxenburg

Team FixIT.no, Norge

Giant-Castelli, Danmark

JLT Condor, England

Kinan, Japan

Lotto-Kern-Haus, Tyskland

Metec-TKH-Mantel, Nederland

Monkey Town Continental, Nederland

Riwal Platform, Danmark

Tre Berg-PostNord, Sverige

Veloconcept, Danmark

Vorarlberg, Østerrike

Regionale lag:

AVC Aix-en-Provence, Frankrike

CC Nogent-sur-Oise, Frankrike

CM Aubervilliers 93, Frankrike

Centre Val-de-Loire, Frankrike

Exploit-Goomath Bikes, Sveits

Lotto-Soudal U23, Belgia

UC Nantes Atlantique, Frankrike

Nasjonale lag:

Tyskland